wiekszy naglowek

Strona Główna

Spis treści

Pomimo, że już od dwóch tygodni trwa rok szkolny to dziś chciałabym powrócić jeszcze do wakacji. Spędziliśmy je po części razem, a po części osobno. 

Wszystko zaczęło się od wyjazdów na oazy wakacyjne. Nasza parafia wiodła w tym prym, ponieważ byliśmy jedną z parafii, która wysłała na oazę najwięcej uczestników w diecezji. Mieliśmy uczestników całego przekroju wiekowego. Byli na ODB, na OND, na ONŻ i byli także animatorzy.

Rekolekcje w wakacje? No tak, ludzie czasem mogą na to dziwnie patrzeć. Można się dziwić temu, że młody człowiek chce spędzić dwa tygodnie w jakiejś wsi odcięty od wszystkiego. A jakby jeszcze powiedzieć, że codziennie jest msza (nie mówiąc o innych modlitwach) to już w ogóle się złapią za głowę:) Jednak właśnie ilość uczestników pokazuje, że coś w tym jest! Oczywiście po pierwsze to formacja, kontakt z Bogiem. Takie dwutygodniowe odizolowanie naprawdę może dużo zdziałać. Ale nie zapominajmy, że to nie tylko modlitwa. Wyjazdy wakacyjne pozwalają nam spotkać dzieci i młodzież z innych parafii. Możemy porównać funkcjonowanie Oazy , wspólnie i radośnie przeżyć ten czas. Nie brakuje wycieczek, zabaw i innych atrakcji. 

W ubiegły piątek, kiedy rozpoczęliśmy naszą pracę roczną, grupy starsze miały możliwość podzielenia się tym co przeżyły i jak doświadczyły Boga na wakacjach. Słuchając siebie nawzajem widzimy, jak bardzo Pan Bóg działa w naszym życiu. Wszystko to co przeżyliśmy to bardzo piękne doświadczenia, które na pewno na długo w nas pozostaną.

Może ktoś w tym momencie czytając to poczuje żal, że nie pojechał. Nic straconego!:) Kolejne wakacje czekają…

A po Oazie przyszedł czas na nasz wspólny wyjazd. Starsza młodzież wraz z księdzem Rafałem odwiedziła trzy stolice : Budapeszt, Bratysławę i Wiedeń. Ale to już będzie relacja naszego stałego recenzenta Damiana…:)